Міжнародний день донора

12.06.2019
Тетяна Чепурко

14 червня - Міжнародний день донора. А ти ніколи не задумувався про те, щоб здати кров і врятувати чиєсь життя? Завдяки тобі хтось може побачити народження своїх онуків, відсвяткувати ще один Новий рік, здійснити ще одну мрію, закохатись чи завести сім’ю, а то й просто вирости і закінчити школу.

Щоб врятувати 3 життя необхідно всього 1 раз здати 450 мл крові.
 
Крові потребують багато людей:
 
  • вагітні з кровотечами,
  • пацієнти після операцій,
  • потерпілі після аварій,
  • люди з деякими серйозними захворюваннями.
 
Тому її завжди не вистачає, а особливо рідкісної. Ця обставина ускладнюється тим, що стати донором може не кожен. Давай детальніше розглянем що для цього потрібно.
 
Для початку ти мусиш бути повнолітнім, повністю здоровим і важити не менше 50 кг. За 2 дні до процедури не можна вживати алкоголь, за 3 - ліки. Ще не можна палити за 2 години до і після процедури. Вживати жирну їжу напередодні теж не рекомендують.
 
Що тобі треба - це гарно виспатись і поснідати, а вже на місці тебе нагодують печивом з солодким чаєм. І відшкодують обід чи 73 грн на вибір. Як бонус ти отримаєш безкоштовний аналіз крові та 2 оплачуваних вихідних. А ще донорство просто корисне для організма, адже покращує кровообіг, імунну систему, омолоджує організм і здійснює профілактику серцево-судинних захворювань.
 
Здавати кров можна раз у 60 днів, чоловікам - 5 разів на рік, жінкам - 4 рази. Також можна отримати звання “Почесного донора України”, якщо безкоштовно здати кров 40 разів.
 
На жаль, крові в Україні критично не вистачає. В першу чергу тому, що населення не в курсі НАСКІЛЬКИ її не вистачає і як її потребують діти і дорослі з раком крові чи анемією, старенькі з серцево-судинними захворюваннями чи вагітні. І для вирішення цієї нестачі недостатньо один раз здати кров, її необхідно здавати регулярно!
 
Тому ми закликаємо тебе: якщо ти не маєш протипоказань - Здай кров і врятуй чуже життя. Це значно легше ніж здається!
 
Адреси основних пунктів здачі крові у Києві:
 
  • Київський міський центр крові: вулиця Максима Берлинського, 12
  • Спеціалізована дитяча лікарня «Охматдит»: вул. Чорновола, 28/1, Київ, вул. Шолуденка, 10
  • Центральна клінічна лікарня: вул. Шовковична, 39/1

Дізнатись адреси пунктів здачі крові у твоєму місті ти можеш за посиланням: https://donor.ua/centers

 

 

Коментарі

Доброго дня. Дякую за Ваш відгук. Дізнатись перелік пунктів здачі крові у Вашому місті можна за посиланням: https://donor.ua/centers
Чудового Вам настрою!
Здравствуйте, а можно ссылку на карту или перечень пунктов, где можно сдать?
Залишити відгук